PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘEME 1.5.2024.

Na co se nás nejvíc ptáte? 

Záleží nám na tom, aby byl kurz pro vás opravdu užitečný. Připravily jsme proto odpovědi na otázky, na které se nás nejčastěji ptáte.  
Pokud zde vaši otázku nenajdete, bez váhání nám napište.


Můžu se zúčastnit, když ještě nemám hotový výcvik?

Určitě. Kurz bude užitečný těm, kteří o vlastní praxi uvažují, jsou ve fázi její přípravy nebo praxi před nedávnem zahájili. Pomůže vám nastavit si podnikání podle vašich představ, zkušeností a potřeb, v souladu s životní a pracovní etapou, ve které se nacházíte. Někdo již dlouho pracuje s klienty v zaměstnání a chce přejít na volnou nohu, někdo dokončuje studium a soukromá praxe je jedna z možností, kterou zvažuje, někdo se v průběhu výcviku rozhodl zahájit vlastní praxi, někdo potřebuje práci s klienty pro dokončení výcviku. A někdo jiný má dva klienty po práci a rád by praxi rozšířil. Pokud spadáte do některé z těchto skupin, věříme, že z našeho kurzu můžete výrazně profitovat. Tvořily jsme jej přesně pro vás.

Nevadí, že ještě nepracuji s klienty?

Nevadí. Obsahem kurz je příprava na podnikání a nastavení soukromé praxe, nejde o supervizi vaší terapeutické práce s klienty. K tomu slouží výcvik a supervize. Po absolvování kurzu budete lépe připraveni pro budování vlastní praxe s klienty, budete vědět, co vás čeká za formality, jak přemýšlet o financích a cenách, jak promovat své služby nebo si organizovat čas a spoustu dalších praktičností. Nebudete muset řešit tyto věci "za pochodu" a prošlapávat slepé cesty.

Kolik času mi kurz zabere?

Každý týden dostanete tři emaily s materiály k prostudování a k sebereflexi. Záleží na vás, kolik času jim budete věnovat a kdy. Někomu může zabrat kurz hodinu týdně, někomu tři, podle toho, jak moc do hloubky ve cvičeních půjdete. Když nebudete stíhat, můžete se ke cvičením vrátit později. Také si je můžete zopakovat znova po půl roce nebo roce, možná už bude váš náhled jiný. Součástí kurzu je i moderovaná skupina na Facebooku a 4 online setkání, které považujeme za důležitou součást společného rozvoje - je opět na vás, kolik času jim věnujete. Čím víc do kurzu ze sebe vložíte, tím více si z něj odnesete - zároveň uděláme všechno pro to, aby byl kurz podpůrným prostorem, nikoliv zdrojem stresu. Velmi dobře chápeme (a nabádáme k tomu i v našem kurzu), že hlídání vlastních hranic je důležité.

Co když nebudu kurz stíhat?

Pokud budete mít náročný týden, můžete se k lekcím vrátit později. Témata na sebe v průběhu týdne navazují, stejně jako témata jednotlivých lekcí, ale nejsou na sobě stoprocentně závislá. V týdnech, kdy budete mít kapacitu menší, vám doporučujeme přečíst si emaily a zapsat si myšlenky, které vás k jejich tématu napadají. Tato "minimalistická varianta" vám zajistí, že neztratíte kontinuitu a budete v obraze, co se v kurzu děje. K časově náročnějším cvičením se vrátíte hned, jak vám to podmínky dovolí. 

Má pro mne kurz smysl, když chystám praxi na Slovensku (v jiné krajině)?

Máme radost, že se o nás ví i za hranicemi. Kurz je připravený jako informační, motivační a kolegiální podpora pro psychology a terapeuty. Obsahuje řadu informací nezávislých na zemi podnikání (vlastní vize, budování dobrého jména, management klientů, udržitelnost atd.). Bude zohledňovat legislativu platnou v ČR (živnostenské oprávnění, EET, finance) a další možnosti dostupné v ČR (např. rozvoj). V odborných věcech vycházíme ze standardů Evropské asociace pro psychoterapii. Rády kolegy a kolegyně z jiných zemí v kurzu uvítáme, jen prosím vezměte na vědomí, že nepokrýváme specifika jiných zemí.

Pro koho kurz není?

Kurz nebude příliš užitečný zkušeným terapeutům, kteří fungují v soukromé praxi déle než cca dva roky. Vy už jste pravděpodobně své cesty prošlápli, naopak se můžete s ostatními o své zkušenosti dělit. Nebo máte specifická témata, která už v kurzu nepokrýváme. Pokud byste měli o kurz pro pokročilejší zájem, napište nám a podělte se o své potřeby, vše pečlivě zvážíme! 

Pokud jste na začátku studia psychologie či výcviku, a vlastní praxe je pro vás ještě hudba budoucnosti, kterou chystáte až za několik let, tak je ještě na kurz čas. Nebudeme vám v účasti bránit, ale myslíme, že je rozumné si ještě počkat.

Stále si nejste jistí? 

Ozvěte se nám! Záleží nám tom, aby pro vás byl kurz skutečně přínosný, probereme vaší situaci individuálně.  Kontakt

...a možná najdete svou odpověď v referencích našich absolventů