PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘEME 1.5.2024.

Kdo jsme?A proč nás tato práce baví?  

Víme, o čem mluvíme. Prošly jsme stejnou cestou.

Obě pracujeme v soukromých praxích a obě velmi dobře známe radosti této práce, ale i otázky a situace typu: Co když to bude fiasko? Uživí mě to? Proč mi to s některými klienty nejde/nebaví a s jinými je to tak skvělá jízda? Mám nejdříve shánět klienty a pak pronajmout místnost nebo naopak? Je v pořádku chtít tolik peněz, když ti, kteří pomoc opravdu potřebují, jsou na tom často finančně špatně? Co dělám blbě, že mě ta práce tak vyčerpává? Pomoc, mám zase chaos v diáři! Opět mi někdo zrušil sezení hodinu před začátkem, co s tím? 

Univerzálně platné rady neexistují - ani v podnikání.

Věříme, že jedině podnikání, které je v souladu s vámi - vašimi hodnotami, životní cestou a osobností - dává smysl a je dlouhodobě udržitelné. Kurz vám pomůže zformulovat si vlastní vizi a poskytne emocionální i praktickou podporu pro její realizaci.

Neobjevujte Ameriku.

Kurzem ušetříte kvanta času, který byste museli věnovat vyhledávání zdrojů a informací. Udělaly jsme to za vás. Navíc budete dopředu připraveni na otázky, které se jinak vynořují postupně a mohly by vás zaskočit. A taky jsme za vás prošlapaly dost slepých cest. Sdílíme přitom jen to, co se nám samotným osvědčilo a co nám připadá inspirativní.

I vy si zasloužíte podporu. Dopřejte si ji.

Za stejně důležitou součást kurzu jako jsou informace a vaše vlastní uvědomění, považujeme kolegiální podporu. Ve facebookové skupině a živých online setkáních budeme diskutovat, inspirovat se, táhnout se navzájem vpřed, získávat zpětnou vazbu na své nápady (web, promo služeb atd.). Je jen na vás, zda tato podpora bude pokračovat i po skončení kurzu a jakou podobu jí dáte. 

Navíc při zakoupení kurzu máte možnost využít supervizi či koučování za zvýhodněnou cenu a získat tak individuální podporu pro to, co vás nejvíc pálí.

Mgr. Barbara Ernest

Jsem psycholožka, terapeutka milujíci gestalt a kromě práce s klienty mě hodně naplňuje podpora pomáhajících profesionálů ať už v supervizní nebo vzdělávací roli. Svou soukromou praxi jsem měla ve Zlíně, teď už 13 let v Praze. Když jsem začala supervidovat začínající terapeuty, velmi rychle jsem pochopila, že někdy to nejpodpůrnější, co můžeme v supervizi dělat, je věnovat se tématům, které s klienty souvisí jen okrajově a týkají se spíš businessové či organizační stránky praxe.

Moje slepá cesta a poučení z ní: Na začátku jsem si myslela, že chci budovat psychoterapeutické centrum, že ho chci mít s nejbližšími lidmi (včetně mého muže) a představovala si, že budu mít tak 25 klientů týdně a zvládat to s elegancí a lehkostí. Vlastně mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Omyl. Miluji svobodu, chci všechno rychle, irituje a vyčerpává mě, když se věci vlečou. A v týmu se zpravidla vlečou. Chci se nadchnout pro nové možnosti, vybírat lidi, se kterými na nich chci pracovat (a kavárny, kde na nich chci pracovat), udělat je a pak jít dál. Pořád mě nejvíc těší pracovat s klienty, ale když je jich moc, tak je jich moc. A taky chci lektorovat a supervidovat a organizovat odborné akce a... Zkrátka už vím, že jsem prototyp volnonožce-sóloběžce, kterému vyhovuje rozmanitost a projektový způsob fungování.

Věta, která mě podpořila na mé cestě k soukromé praxi: 

"Have fear. And do it anyway".

PhDr. Lenka Šilerová, Ph.D.

Jsem psycholožka, koučka a terapeutka, specializuji se na rozvoj lidí a atmosféru ve firmách. Moje profesní zkušenost zahrnuje jak individuální práci s lidmi (terapie, koučování), tak mnohaleté managerské působení. Těší mě podporovat kohokoliv při růstu a rozvoji, osobním i profesním. V životě i v práci potřebuji pestrost, střídám aktivity a učím se nové věci, které propojuji. Mám ráda individuální práci, zároveň ráda přednáším, studentům VŠE i dospělým, stejně tak jako ráda o samotě píšu. 

Z koučování, mentoringu začínajících koučů i své osobní zkušenosti moc dobře vím, jak je náročné se odhodlat k působení na volné noze. Nebo k vědomému rozhodnutí být spokojeně zaměstnaný. Rozhodovala jsem se dlouho, a protože jsem nohama na zemi, potřebovala jsem mít jistotu, že to zvládnu. A tak jsem byla zaměstnaná a zároveň jsem měla i malou soukromou praxi.  A doufala jsem, že až opustím zaměstnání, bude to "klidnější",  budu mít víc času na klienty a aktivity, které mne opravdu baví a mají smysl. Vrhla jsem se do všeho po hlavě, až jsem z toho začala být rychle unavená, zároveň jsem pořád řešila, jak být co nejefektivnější a co nejlépe využít čas, když klienti přehazují či ruší termíny . A i přes pečlivou přípravu podnikání jsem narazila na řadu otázek, ve kterých jsem potřebovala poradit, podpořit či uklidnit, že to je normální.  A také vím, že každý potřebuje jít svou cestou a  že řada praktických informací se hodí. Proto jsem se rozhodla připravit s Barbarou tento kurz.

Životem mne provází věta: 

"Co tě nezabije, to tě posílí. Když sám chceš." 

Více o nás se dozvíte zde...