PROPLUJME TÍM SPOLU        /online kurz, podzim 2021/

Nastartujte svou praxi a získejte nové klienty.

Kurz vám pomůže zahájit nebo rozvinout vaší vlastní praxi psychologa či terapeuta. Získáte praktické informace, nastavíte si svou vlastní cestu a zároveň budete mít k dispozici kolegiální a profesionální podporu k realizaci všech potřebných kroků. Vaše cesta k soukromé praxi tak bude snazší. 

Být dobrým psychologem/terapeutem je nutná podmínka úspěchu v soukromé praxi. Sama o sobě ale nestačí - potřebujete také další dovednosti, které nás ve škole ani ve výcvicích neučili. Od toho je tady náš kurz. Vycházíme v něm z Klíčových kompetencí evropského psychoterapeuta zpracovaných EAP a z etického kodexu EAP.

Máme za sebou první běh kurzu s nadšenými ohlasy (najdete je ZDE). Další běh plánujeme otevřít na PODZIM 2021. Pokud chcete být o něm informováni, zanechte nám prosím email.

.

Co je obsahem kurzu?

Naším cílem je pokrýt všechna zásadní témata, na která můžete při zahájení soukromé praxe narazit (někdy i dost tvrdě). Věnovat se budeme například otázkám:

 • Jaká je moje pracovní vize a jak zapadá do mé životní vize?
 • Jak na formální náležitosti (živnostenský list, účetnictví...)?
 • Jak pracovat na svém dobrém jménu?
 • Komu chci svoje služby nabízet a jak se chci prezentovat?
 • Jak oslovovat klienty?
 • Jak na cenotvorbu a finance?
 • Kde se mi bude dobře pracovat?
 • Jak spolupráci s klientem kontraktovat? 
 • Jak co nejlépe organizovat svůj čas?
 • Co můžu dělat, abych nevyhořel/a?
 • Jak se dále rozvíjet?
 • A další...

Zároveň ve facebookové skupině a při Zoom setkáních je prostor diskutovat další témata, která se mohou při budování praxe objevit.

Jak dlouho kurz trvá a kdy poběží?

Strávíme společně 10 týdnů intenzivním studiem formou emailů a s odstupem jednoho měsíce se setkáme ještě jednou online, abyste měli možnost probrat své pokroky, položit další otázky a vzájemně se obohatit.

Jak kurz probíhá?

Jde o 10 týdenní e-mailový kurz s doprovodnými aktivitami, které vás podpoří v rozjezdu soukromé praxe. Jeho součástí je:

 • série emailů - kromě informací budou obsahovat prožitková cvičení, pracovní listy, odkazy na další užitečné zdroje apod.
 • 4 živá online setkání (přes Zoom) - v bezpečném a laskavém prostoru bude možnost sdílet, kde se na své cestě k vlastní praxi nacházíte, hledat další zdroje, získat podporu i užitečné tipy
 • členství v uzavřené FB skupině - budeme zde dále rozpracovávat a diskutovat témata z kurzu, získáte zde odpovědi na své otázky, zpětnou vazbu na to, co vytvoříte, podporu kolegů v realizaci vašeho záměru, budeme zde slavit úspěchy i se učit ze slepých cest
 • možnost absolvovat individuální koučovací a/nebo supervizní setkání za zvýhodněnou cenu, online nebo fyzicky v Praze.
 • Kurzu se tak můžete zúčastnit odkudkoliv, ušetříte čas i peníze za cestování. 

Jak to vypadá prakticky? 

 • Každé pondělí vyhlásíme téma daného týdne.
 • V pondělí, středu a pátek dostanete do e-mailové schránky lekci k danému tématu.
 • Po celou dobu programu vám bude k dispozici živá a námi moderovaná FB skupina.
 • 4x v průběhu programu se potkáme online na Zoomu.
 • V případě zakoupení balíčku získáte navíc individualizovanou podporu ve formě koučovacího (Lenka) nebo supervizního setkání (Barbara). Koučování můžete využít pro podporu v businessové stránce rozjezdu praxe, supervizi pro zvýšení kvality své práce s klienty. Potkat se můžeme osobně v Praze nebo online. Vyčerpat zakoupená setkání můžete až do konce března 2021.
 • Veškerý obsah kurzu vám zůstane k dispozici i po jeho skončení. Můžete se k němu průběžně vracet.

Kolik kurz stojí? 

První běh kurzu stál v základní verzi 4.290 Kč. Za částku, kterou obvykle dáte v průměru za 4 supervize, tak účastníci získali mnohem víc: kontinuální a komplexní podporu. 

Je tento kurz skutečně pro mě? 

Kurz je určený pro všechny psychology, psycholožky, psychoterapeuty a psychoterapeutky (s ukončeným psychoterapeutickým výcvikem nebo v jeho pozdějších fázích), kteří hledají své první klienty, plánují otevření soukromé praxe ke svému zaměstnání nebo úplný přechod na volnou nohu formou OSVČ. Kurz nepokrývá specifika soukromých praxí v oblasti zdravotnictví. 

Co o kurzu říkají účastníci prvního běhu? 

Bonus

Účastníci kurzu získají slevu na odbornou literaturu z nakladatelství Portál a Grada

Děkujeme za tuto formu podpory!

Nejčastější otázky

Záleží nám na tom, aby byl kurz pro vás opravdu užitečný. Připravily jsme proto odpovědi na otázky, na které se nás nejčastěji ptáte. Pokud zde vaši otázku nenajdete, bez váhání nám napište.


Můžu se zúčastnit, když ještě nemám hotový výcvik?

Určitě. Kurz bude užitečný těm, kteří o vlastní praxi uvažují, jsou ve fázi její přípravy nebo praxi před nedávnem zahájili. Pomůže vám nastavit si podnikání podle vašich představ, zkušeností a potřeb, v souladu s životní a pracovní etapou, ve které se nacházíte. Někdo již dlouho pracuje s klienty v zaměstnání a chce přejít na volnou nohu, někdo dokončuje studium a soukromá praxe je jedna z možností, kterou zvažuje, někdo se v průběhu výcviku rozhodl zahájit vlastní praxi, někdo potřebuje práci s klienty pro dokončení výcviku. A někdo jiný má dva klienty po práci a rád by praxi rozšířil. Pokud spadáte do některé z těchto skupin, věříme, že z našeho kurzu můžete výrazně profitovat. Tvořily jsme jej přesně pro vás.

Nevadí, že ještě nepracuji s klienty?

Nevadí. Obsahem kurz je příprava na podnikání a nastavení soukromé praxe, nejde o supervizi vaší terapeutické práce s klienty. K tomu slouží výcvik a supervize. Po absolvování kurzu budete lépe připraveni pro budování vlastní praxe s klienty, budete vědět, co vás čeká za formality, jak přemýšlet o financích a cenách, jak promovat své služby nebo si organizovat čas a spoustu dalších praktičností. Nebudete muset řešit tyto věci "za pochodu" a prošlapávat slepé cesty.

Kolik času mi kurz zabere?

Každý týden dostanete tři emaily s materiály k prostudování a k sebereflexi. Záleží na vás, kolik času jim budete věnovat a kdy. Někomu může zabrat kurz hodinu týdně, někomu tři, podle toho, jak moc do hloubky ve cvičeních půjdete. Když nebudete stíhat, můžete se ke cvičením vrátit později. Také si je můžete zopakovat znova po půl roce nebo roce, možná už bude váš náhled jiný. Součástí kurzu je i moderovaná skupina na Facebooku a 4 online setkání, které považujeme za důležitou součást společného rozvoje - je opět na vás, kolik času jim věnujete. Čím víc do kurzu ze sebe vložíte, tím více si z něj odnesete - zároveň uděláme všechno pro to, aby byl kurz podpůrným prostorem, nikoliv zdrojem stresu. Velmi dobře chápeme (a nabádáme k tomu i v našem kurzu), že hlídání vlastních hranic je důležité.

Co když nebudu kurz stíhat?

Pokud budete mít náročný týden, můžete se k lekcím vrátit později. Témata na sebe v průběhu týdne navazují, stejně jako témata jednotlivých lekcí, ale nejsou na sobě stoprocentně závislá. V týdnech, kdy budete mít kapacitu menší, vám doporučujeme přečíst si emaily a zapsat si myšlenky, které vás k jejich tématu napadají. Tato "minimalistická varianta" vám zajistí, že neztratíte kontinuitu a budete v obraze, co se v kurzu děje. K časově náročnějším cvičením se vrátíte hned, jak vám to podmínky dovolí.

Má pro mne kurz smysl, když chystám praxi na Slovensku (v jiné krajině)?

Máme radost, že se o nás ví i za hranicemi. Kurz je připravený jako informační, motivační a kolegiální podpora pro psychology a terapeuty. Obsahuje řadu informací nezávislých na zemi podnikání (vlastní vize, budování dobrého jména, management klientů, udržitelnost atd.). Bude zohledňovat legislativu platnou v ČR (živnostenské oprávnění, EET, finance) a další možnosti dostupné v ČR (např. rozvoj). V odborných věcech vycházíme ze standardů Evropské asociace pro psychoterapii. Rády kolegy a kolegyně z jiných zemí v kurzu uvítáme, jen prosím vezměte na vědomí, že nepokrýváme specifika jiných zemí.

Pro koho kurz není?

Kurz nebude příliš užitečný zkušeným terapeutům, kteří fungují v soukromé praxi déle než cca dva roky. Vy už jste pravděpodobně své cesty prošlápli, naopak se můžete s ostatními o své zkušenosti dělit. Nebo máte specifická témata, která už v kurzu nepokrýváme. Pokud byste měli o kurz pro pokročilejší zájem, napište nám a podělte se o své potřeby, vše pečlivě zvážíme!

Pokud jste na začátku studia psychologie či výcviku, a vlastní praxe je pro vás ještě hudba budoucnosti, kterou chystáte až za několik let, tak je ještě na kurz čas. Nebudeme vám v účasti bránit, ale myslíme, že je rozumné si ještě počkat.

Stále si nejste jistí?

Ozvěte se nám! Záleží nám tom, aby pro vás byl kurz skutečně přínosný, probereme vaší situaci individuálně.