Reference


Kurz Proplujeme byl jednou z nejlepších investic v životě. Neskutečně si cením obrovského know-how, které Barbara s Lenkou s námi sdílely. Díky nim se vyhnu alespoň některým přešlapům a omylů, které všechny začátky obnášejí. Kurz rozhodně ušetřil ohromné množství času, energie i peněz zkoušením všeho možného i nemožného. Kurz je neskutečně komplexní a najdete tam vše, co potřebuje člověk pro rozjezd vlastní praxe a ještě kupu věcí navíc. To vše podáno velmi srozumitelně, lidsky a s nadhledem. 

Iva Riederová

www.mentalnitrenink.cz


Kurz jednoznačně doporučuji. Ještě jsem se nesetkala s tak podrobně rozpracovanými tématy, mám dojem, že náplň kurzu byla promyšlena do posledního detailu. Navíc nejde jen po přízemních tématech, pro která jsem se do kurzu přihlásila, ale přináší nakonec mnohem hlubší poznání toho, kým jako terapeut jsem a jak konkrétně chci pracovat. 

Šárka NajmanováKurz "Proplujme spolu" považuji za jednu ze svých nejlepších životních investic, která se mi již teď ještě před jeho dokončením začíná bohatě vyplácet. Takto po všech stránkách "vyšperkovaného" kurzu jsem se ještě neúčastnila a to jsem již zkušený matador všech možných seberozvojových a motivačních kurzů. Na první pohled je vidět, že je kurz vytvořený s obrovskou erudicí, profesionalitou, láskou a řekla bych i že s noblesou obou lektorek. Na české poměry skutečně vzácné. Díky kurzu jsem si vytvořila vizi, o které vím, že ponese mou terapeutickou praxi desítky let, věřím sama sobě jako terapeutce i jako podnikatelce. Vycizelovala jsem si svou niche, vím, v čem jsem na "terapeutickém trhu" jedinečná a v čem spočívá hodnota mé práce. Podpořila jsem se ještě více v sebepéči a vím, že pokud pečuji o duševní zdraví druhého člověka, potřebuji mít nejprve dobře postaráno o sebe. Za nádhernou synergii považuji, že jsem v době kurzu úspěšně završila komplexní psychoterapeutické vzdělání. 

Mgr. Lada Šůláková

https://ladeni-duse.mozello.cz/


Tento kurs mi připomněl všechno to, co se učím v kurzu krizové intervence - všechny své nejistoty, strachy, obavy a neznalosti, které otevření praxe přináší, provází a obnáší..., nenesu na svých bedrech sama, ale je tu někdo, kdo mi pomůže nejen ujasnit si mé potřeby, možnosti a dary, ale projde se mnou i všemi úskalími a v neposlední řadě mi ukáže, že takových Bludných Holanďanů je víc a že si vlastně tímto sou-bytím a sdílením můžeme vzájemně velmi pomoci... Nebo jinak: jako když se z dítěte plného představ a ideálů stává dospělý člověk zodpovědný za svůj život a své místo v něm. 

Marcela Boštíková

www.marcelabostikova.cz


Vše, co jste potřebovali vědět pro pohodový provoz své terapeutické praxe, ale báli jste se na to jen pomyslet. 

KristýnaKurz ráda doporučuji, myslím, že je jediný svého druhu - fajn pokračování výcviku, kde člověk dostane know-how na terapeutický přístup, kurz pomáhá naučit se jak toto terapeutické know-how "prodat". Barbara a Lenka to navíc umí citlivě a jsou opravdu přátelské, takže vám během kurzu bude příjemně. Jestli zvažujete cenu - osobně si myslím, že jsem z kurzu dostala víc, než jsem zaplatila:).

Magdalena


Jsem moc vděčná za to, že jsem mohla být na palubě s podpůrnou posádkou s velmi zkušenými kormidelnicemi Lenkou a Barbarou. Informace z kurzu mám uschované jako poklad a věřím, že se k nim budu vracet pořád, na své soukromé plavbě. Už bez laskavé a rychle podané podpory kormidelnic. Ale budu na ní vzpomínat a vracet se do skupiny, kde zůstanou další důležité postřehy, odkazy a zamyšlení, diskuze. Informace z kurzu jsou praktické a velmi detailně propracované. Oceňuji ale i sdílené zkušenosti lektorek a pak i ostatních. Facebooková skupina pro mě byla velmi užitečným živým zdrojem inspirace. Díky moderování Lenky a Barbary velmi bezpečným prostorem ke sdílení. O kurzu jsem často mluvila s jinými lidmi, takže jej doporučuji už od vyplutí. Je to nejlepší investice s investicí do výcviku, kterou jsem pro sebe udělala. Děkuji za možnost být součástí první plavby! 

Mgr. Tea VísnerováKurz velmi doporučuju všem, kteří uvažují o soukromé praxi (terapie, koučování, ...), potřebují si ujasnit jak informace, tak vnitřní otázky. Na vše je myšleno. Kurz je velkolepý, pro mě má hodnotu několikanásobně vyšší, než doopravdy stál. Barbara s Lenkou zpracovaly úžasné materiály i pracovní listy, provází kurzem podpůrně, jsou k dispozici, vše je profesionální a pečlivěji připravený kurz by člověk těžko hledal. Moc mně vyhovovala kombinace facebookové skupiny a online setkání. Vyšetřete si na kurz dostatek času, je nadupaný a může vás posunout o mílové kroky vpřed ;-)

Táňa MančíkováVrelo kurz odporúčam každému, kto čo len trochu uvažuje aj o súkromnej verzii praxe - hoci na malý úväzok. Dostanete odpovede aj na otázky, ktoré ste si zatiaľ možno ani nepoložili, ale časom by sa na ceste zrejme ukázali. Kvalitná práca lektoriek - obsahom, formou, aj ľudskou podporou a maximálnou ochotou byť kedykoľvek a v čomkoľvek k dispozícii. Veľmi kvalitné, ľudské, podporné. Prekonalo to všetky moje očakávania, úprimne. Vďaka!

Karolína (Slovensko)Kurz mne posunul od vágní myšlenky "zařídím si živnostenský list a zkusím si otevřít vlastní praxi", k hlubším mnohem reálnějším úvahám. Nejenom o praxi, ale i o tom, jak vůbec a s kým chci pracovat. Kurz je velmi komplexní. Ocenila jsem spoustu podnětů a materialů, ke kterým se budu dlouho vracet. Mám jich plný šanon. Co mne nadchlo velice je opravdu pocit jakéhosi doprovázení na tom ponoru do hloubky, byla to "společná plavba". Moc díky. A moc doporučuji. 

Helena Janíková


Tento kurz by se měl zařadit do přednášek na VŠ. Ujasnil mi jak mé osobní cíle a motivy a zároveň poskytl jasná praktická doporučení, na co se v začátcích zaměřit. Barbara i Lenka jsou velmi citlivými a podporujícími průvodci. 

Lucie B.


Každá nová cesta s sebou nutně přináší nejistotu, bloudění a objevování slepých cest. Důležité však je se úplně neztratit a mít svůj kompas, který nám znovu ukáže směr. Já jsem ho získal a "popoplul" na své cestě dál.

HonzaKurz byl nadupaný informacemi, které nám mnohdy na výcviku či ve škole nikdo neřekl. Dočetla jsem se spoustu praktických informací, které budu nadále využívat a vracet se k nim. Kurz mě po rodičovské dovolené posunul, že teď vím, s kým a jak chci pracovat. Propojil mě s milými lidmi, se kterými bych nadále zůstala ráda v kontaktu. Investice do podobného kurzu se velmi vyplatila a já za jeho vytvoření moc děkuji. 

Petra Vlachová

www.petravlachova.com


Kurz byl velmi přínosný a obohacující. Barbara i Lenka vynaložily obrovské úsilí do detailně propracovaných materiálů, v online skupinách i facebookové skupině působily vždy podpůrně, profesionálně, velice ochotně. Kurz bych doporučila každému, kdo chce začít se soukromou praxí, ale neví si rady s některými praktickými věcmi, nebo se jednoduše necítí dostatečně podpořený na to, aby začal. Barbara s Lenkou, ale i jimi vytvořená komunita mi dodala potřebnou sílu a odvahu začít. Děkuji. :-)

Eva


...Už několik dní mám možnost pracovat na své "firmě" a nutno říct, že s vaším notným přispěním - ta neustálá a pravidelná "masáž" toho, co chci, jak chci, proč to chci a jak to mám udělat... je nesmírně inspirující a motivující a přála bych si v tom setrvat co nejdéle resp. tak dlouho, dokud konečně nebudu mít dost sil a odvahy vyplout z toho teplého a vlídného bezpečného pobřeží na hlubokou vodu, však s vědomím, že umím plavat, vím, kam plavu a kde si mohu odpočinout... Asi mě zrovna osvítilo přihlásit se nebo Duch svatý šel kolem, každopádně jsem za něj nesmírně vděčná... Díky!


Kurz mi pomohl ujasnit si moje cíle a očekávání od mé praxe. Velmi oceňuji zpracování kurzu, pravidelné zasílání témat spolu s pracovními listy. Vše bylo perfektně připravené a dalo mi to návod, jak si založit a začít se svou praxí. 

Kristýna


V rámci projevování vděčnosti chci říct, že moc děkuji za tento kurz a za všechny doposavadní materiály. Cítím z nich, že na jejich přípravu bylo vynaloženo opravdu hodně energie dvou žen. Pozitivní energie. Že se tomu někdo opravdu skutečně věnoval naplno. A přiznám se, že to je něco co mě na tom baví a nabíjí zároveň. Tento kurz je pro mě osobně v tomto crazy roce takový maják, vzpruha. Něco, čemu se konečně opravdu věnuju jak to říct....sama za sebe. Nebo pro sebe. A tím i pro druhé. Moc díky za aktuální téma Mindsetu - vize jsem zvládla levou zadní, protože vím, co chci, vím to už dlouho atd...ale ty konkrétní bloky a kroky jak je odstranit, to je to, co vnímám, že teď nesmírně potřebuju. I když popravdě mi ne všechna cvičení jsou příjemná - je to citlivé... Každopádně díky moc. Vnímám přínos.


Tento kurz byl pro mě bezpečným přístavem, který mi dodával nevyčíslitelnou podporu při začátcích mé praxe. Nedovedu si představit, že bych na to všechno byla sama. Člověk má na začátku velký strach a tyto nejistoty jsem měla v průběhu kurzu kde sdílet, bylo o mě dobře postaráno. Získala jsem síť kontaktů na další kolegy. Informace byly úplné a když mě zajímalo něco konkrétního, bylo mi to zodpovězeno. Děkuji moc za všechno!

Iveta KaplanováKurz byl jedním slovem skvělý. Rozhodně přináší možnost se zamyslet nad tím, kam směřujete se svou praxí, co od praxe chcete, co vám pomáhá a co vás brzdí, poté se věnuje velmi praktickým věcem ohledně zakládání živnosti, webu, marketingu až po kontakt s klientem. Je to takový balíček, který doporučuji každému, kdo začíná se soukromou praxí či s ní začal a potřebuje se ukotvit. Nejhodnotnější, co si z kurzu odnáším, je znalost rámce, ve kterém se nyní pohybuju a možností, které mám. Velmi ke kurzu doporučuju individuální konzultaci s Barbarou nebo Lenkou. Já jsem si tak v osobním setkání více propojila souvislosti a začala budovat praxi tak, jakou si jí přeju. Navíc Lenka a Barbara vytvořily bezpečné prostředí ke sdílení nejen úspěchů, ale i obav a chyb, čehož si velmi vážím. 

Martina VávrováKurz byl pro mě neuvěřitelně komplexní od všech formalit, které bych kdovíjak dlouho dohledávala a ztratila nad tím čas i své nadšení do podnikání. Přes podporu kolegů, kontakty a hlavně spousta inspirace, jak se dá pracovat, za jakých podmínek. Důležité pro mě osobně bylo i nalezení osobních představ, cílů, ale třeba i cenotvorba, kterou jsem v sobě řešila dlouho. To vše místo, aby ubíralo energii, tak ji díky kurzu dává k uskutečnění vlastní soukromé praxe.

Kateřina StibalováKurz "Proplujme tím spolu" byl pro mě nejlepší investice na začátku mé vlastní plavby "ve vodách soukromé praxe". Kurz byl protkán informacemi, zkušenostmi a inspiracemi. Vše bylo velmi precizně a kvalitně zpracováno, strukturováno, vše postupně na sebe navazovalo a mělo smysl. V kurzu nechyběla lidská i profesní podpora. Měla jsem pocit, že měkce pluji za velké podpory od majáku k majáku. Celý kurz byl velmi cenný pro mě ve své komplexnosti, šíři i hloubce. Zbylo mi ještě pár lekcí k dodělání, mám vše uloženo a k dispozici a postupně se tím propracovávám, tak jak potřebuji. A i to je pro mě v každé chvíli podpůrné, že vím, kam se mám obrátit a z čeho čerpat. Velmi důležitá součást kurzu byla také i FB skupinka a Zoom setkání. Komunikace byla oživující, inspirující a lidská. Mohli jsme sdílet své objevy, pochyby, potřeby i radosti z naší práce v kurzu. Už teď cítím velkou vděčnost za to, co jsem se naučila, čeho jsem se dotkla v sobě během kurzu. Za to, co mě posouvá stále dál ke své vlastní plavbě. Ještě svou loď na svou plavbu dolaďuji. Ale až budu stát na břehu moře a budu odvazovat svou dobře připravenou loď před první plavbou na širé moře, poděkuji i vám, že jsem na své kormidlování dobře připravena. Budu také vědět, že na širém moři nejsem sama. Že je nás tam více. Že všichni jsme jedineční a potřební. Že se můžeme potkávat a inspirovat se navzájem během našich plaveb. A třeba můžeme plout i chvíli spolu. Děkuji, děkuji moc za vše, co jsem díky kurzu poznala a naučila se. A také děkuji za všechny vnitřní doteky, díky kterým se mi daří stavět loď přesně takovou, jakou já potřebuji a jaká bude přesně pro mě a tím i ta nejlepší pro mé klienty.

Kateřina BurešováSkvělý kurz, který mi pomohl odrazit se, víc si věřit a dát své praxi více prostoru. Kurz mě určitě posunul blíž k tomu, abych byla svým klientům lepším terapeutem a sobě zároveň laskavějším šéfem. Kurz mi hodně pomohl posunout se v organizaci času, ve které jsem dost plavala a vyčerpávalo mě to. Pomohl mi ujasnit si priority a pak šlo najednou lépe i to, na čem jsem byla dlouho "zaseklá" a nemohla jsem se hnout z místa. A co je velkým benefitem je pocit, že v tom nejsem sama, protože se v kurzu vytvořila báječná skupina, plná přátelské a podpůrné atmosféry. A za to moc děkuji lektorkám i dalším spoluplujícím! 

Chcete to zažít na vlastní kůži a posunout svou praxi? Právě běží přihlašování do dalšího běhu kurzu!  

A jak hodnotí kurz účastníci po půl roce? 

Kam se posunuli a jak vidí přínos kurzu s odstupem? 

Kateřina Burešová

https://www.buresovakaterina.cz

"Když se ohlédnu zpět přijde mi, že jsem s vámi ušla dlouhou a pro mě velmi důležitou cestu. Kurz " Proplujme" byl ohromná podpora, vzpruha a návod, jak opravdu uvést do života něco, co ze začátku nemělo ani jasné kontury. Největší posun je to, že jsem opravdu svou praxi již otevřela! Vytvořila jsem si sama i své webovky (www.buresovakaterina.cz) a těším se z krásné práce. Začala jsem spolupracovat i s dalšími kolegy v okolí a vzájemně se podporujeme. Je pro mě důležité dělat v životě věci v souladu se sebou, opravdově a svobodně. A tak jsem i proplouvala vaším kurzem a na své cestě ke své praxi, protože i tyto hodnoty váš kurz nesl. Velmi cenná byla vzájemná podpora a inspirace ve skupině. Vaše zkušenosti a chuť je sdílet s námi a posílat to "vaše" dál. A jistě také i preciznost s jakou byly zpracovány všechny kapitoly kurzu, které jsem všechny potřebovala a zužitkovala! Kurz mě provedl pojmenováním si vizí a zmapováním si mých přesvědčení, které mě posouvají na mé cestě dál nebo naopak. Velmi přínosné byly pro mě i části s ryze praktickými kroky, které jsem užila na úřadech a v legislativě. Krásně, podpůrně a smysluplně mi s vámi bylo! Mockrát děkuji! Všechny konzultace s vámi byly třešinkou a důležitou tečkou kurzu! Těším se na setkání, které jistě ještě nějaké bude! "

Petra Vlachová

https://www.petravlachova.com

"Kdybych teď nebyla doma s malým miminkem, tak bych pokračovala se svou rozjetou praxí dál. V lednu jsem spustila webovky a po 3 týdnech se mi objevila klientka. Měla jsem s ní 10 setkání a nyní se spolu budeme do terapie pomalu vracet. Do toho jsem začala během těhotenství navštěvovat skupinové supervize pro ukončení kompletního pst vzdělání. Takže jsem díky vám udělala spousta důležitých kroků. Přínos kurzu vidím hlavně v množství informací, pošťouchnutí k tomu, abych se zamyslela, co chci a šla si za tím. Seznámila jsem se skupinou lidí stejně naladěných.... Obrovsky jste mi pomohly a doufám, že se vám bude i nadále dobře dařit!"


Karolína, Slovensko

"Jak se vám daří nyní ve vaší praxi? Aktuálne mám asi od polovice apríla úplne plno.. áno, mám na súkromných klientov vyhradený len pondelok (ostatné dni som na ambulancii), ale je to vec a veľký skok.

Jak hodnotíte přínos kurzu teď, po půl roce od jeho ukončení? Témy minsetu, už sa opakujem, boli najviac.. ale aj praktické veci. Veľa som si vedela domyslieť a nejako "sedliackym rozumom" išla, ale kopec vecí nie. Bez kurzu by som sa možno stále niekde v kúte klepala, že stále neviem dosť, a že veď nemôžem, nie som klinik, nie som psychoterapeut (dľa legislatívy u nás..). Vlastne ma to veľmi podporilo a nakoplo,.. boli momenty, keď som až zúrila, do čoho všetkého sa musím púšťať, ale vďaka kurz som mala "šajn", ako a čo. Dalo to nejaký rámec, záchytné body -a teda vlastne aj pocit bezpečia akoby.. yo a tiež mi to otvorilo oči, že je milión spôsobov, ako sa dá terapia ponúkať/robiť, že to môže byť farebnejšie.. O mnoho farebnejšie (ako som si myslela.. )

Ladies, ďakujem Vám ešte raz - až teraz to začínam fakt vidieť, o čom to bolo a že to fakt pomohlo..."