PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘEME 1.5.2024.

Reference

Máme za sebou dva běhy kurzu s více než 120ti absolventkami a absolventy.


Kurz Proplujme odporucam vsetkymi desiatimi. Dostanete odpovede aj na otazky, ktore ste si este nepolozili, ale urcite v nich chcete mat jasno :) Barbara a Lenka su skvele lektorky, velmi prijemne, podporujuce a zabavne. Ziskate mnozstvo uzitocnych informacii, materialov, inspiracie a podpory. Spoznate zaujimavych ludi a rozsirite si svoju profesionalnu siet kontaktov. Som presvedcena, ze vdaka kurzu sa vyhnete mnohym zaciatocnickym chybam a ze pri rozbehu vlastnej praxe vyuzijete skvele tipy a triky, ktore vam len tak hocikto neprezradi. Som vdacna, ze kurz si ku mne nasiel cestu a priniesol mi presne to, co som prave teraz potrebovala. 

Denisa


Nedokážu slovy dostatečně ocenit kurz Proplujme tím spolu a vše, co jsem v něm získala. Kurz je precizní, profesionální, s velkým množstvím a šíří informací, které by si, věřím, každý začínající terapeut přál znát a vědět. Především do něj ale Barbara i Lenka daly srdce a sebe a toho si vážím nejvíc. Celou dobu kurzu byly k dispozici k zodpovídání dotazů i sdílení svých zkušeností a to velmi upřímně a otevřeně. To, jak moc si Proplujme cením snad vyjadřuje i fakt, že jsem si ho letos zakoupila podruhé - a znovu jsem v něm našla něco nového a inspirativního. Děkuji Barbaře, Lence i všem účastníkům a za sebe rozhodně doporučuji! 

Kristýna MaulenováKurz "Proplujme tím spolu" je neuvěřitelně inspirativní, motivační, se spoustou užitečných materiálů. Troufám si říct, že není jen pro začínající terapeuty, ale i ty, co už svoji praxi mají. Což byl i můj případ, dovolil mi zastavit se, zjistit, kde na své cestě jsem, jak mi tam je, položit si otázky ohledně mé praxe (zcela jinak než na supervizi), umožnil setkání s kolegy z různých terapeutických směrů. Díky moc Barbaro a Lenko. 


Kurz bych doporučila komukoliv, kdo má jakékoliv vnitřní nejistoty ohledně vlastní praxe, ale také v práci s klienty ve svém zaměstnání, po absolvování kurzu si připadám kompetentnější, informovanější a hlavně odhodlanější. Zároveň se ve svých počátečních nejistotách necítím sama. 

Veronika Nouzová Novotná

www.vnovotna-psycholog.cz


Jestli plánujete vlastní praxi a nechcete strávit desítky hodin zjišťováním všech informací, a chcete mít vše v ucelené formě, s možností promyslet si strukturovaně jednotlivé aspekty (vizi, nastavení ceny atd. atd.), jděte do kurzu "Proplujme tím spolu" a budete mít za pár měsíců mnohem více jasno. Navíc budete bohatší o spoustu zkušeností od lektorek i ostatních účastníků. Palec nahoru za vřelost a péči během celého kurzu i za do detailu promyšlený obsah. 👍 

Vlastimil Havránek

www.havranekterapie.cz


Intenzívny kurz k podpore súkromnej praxe, na úrovni postgraduálneho vzdelávania, so všetkým nevyhnutým čo potrebujete k zahájeniu praxe, jej rozbehu a udržaniu + mnoho ďalších poznatkov potrebných k terapeutickej práci... Slogan: " Od slov k činom, od vízie k realite" ;) V kurzu jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala vědět pro začátek své praxe a přinesl mi i informace, o kterých jsem ani nevěděla, že budu potřebovat. Kurz byl inspirativní, intenzivní, ale neméně důležité bylo sdílení s ostatními, abychom překonali naše počáteční nejistoty. A podpora Lenky a Barbary byla ohromující, byly tu pro nás vždycky, když jsme potřebovali, vůbec nechápu, jak to dokázaly :-)

Kateřina Adamcová 

ZDE


Na kurz už jsem odkazovala dvakrát i osobně. Je to nabitý program, který poskytuje všechny informace, přitom živou podporu ve skupině, možnost se na cokoliv doptat, sdílet emoce, které proces třeba u mě přinášel. Sdílení zkušeností mezi sebou i od lektorek je taková živá voda, která dělá kurz příjemným místem. 

Markéta BartuškováDíky kurzu jsem si uvědomila, že některé věci jsou důležité si nastavit hned na začátku své praxe. Naopak některé věci, z kterých má člověk obavy, nejsou tolik důležité. Jsem moc ráda, že z kurzu zůstávám ve spojení s kolegy, kteří mi dodávají podporu i inspiraci při dalších krocích v mé praxi. Moc děkuji za velkou podporu a ochotu sdílet.

Kamila Málková

www.kamilamalkova-terapie.cz


Za kurz Proplujme tím spolu jsem velmi vděčná. Byl opravdu detailně propracovaný a pestrý. Moc na něm oceňuji nejen praktické informace potřebné k založení a provozu praxe, ale také práci s vlastním mindsetem. Kurz mě podpořil v odhodlání se soukromou praxí začít. V neposlední řadě oceňuji laskavý a profesionální přístup Barbary a Lenky. DĚKUJU. 

Eliška Randáková Děkuju Barbaře a Lence za výjimečný kurz, který mi rozsahem a hloubkou informací výrazně snížil moji nejistotu spojenou se vstupem do soukromé praxe. Ujasnila jsem si, kdo jsem jako terapeut, zorientovala jsem se v základní problematice podnikání a mám podklady, ke kterým se můžu opakovaně vracet a znovu a znovu z nich čerpat. 

Lenka Vaňková

www.lenvankova.czKurz určitě doporučuji, jsem moc ráda, že jsem se mohla účastnit. Určitě vám nepřinese jen Know-how, jak založit praxi, ale mnohem mnohem víc. Je skvěle připravený, obsáhlý a inspirující! Neváhejte, stojí to za to!Nejsem terapeut. Jsem kouč. Přesto mi kurz mnohé dal a posunul mě dal. Děkuji. 

LenkaNikde nenajdete tolik informací a sdílených informací. Nebudete mít nikdy tolik času a motivace jít do hloubky přípravy své praxe. A hlavně. Nebudete skutečně vědět proč a jak chcete svou praxi vést. Tento kurz je k nezaplacení. Doporučuji!!! 

Lenka Kulichová


tento kurz mi dal veľmi veĺké množstvo informácii, ktoré sa nikde inde nedočítam. tým mi pomohol oprieť sa o seba, veriť si a podporit sa, aby som mohla zacať pracovat vo svojej psychoterapeutickej praxi. Ochota Barbary a Lenky odpovedat promptne na vsetky otázky bola pre mňa extremne cenná a veľmi si ju vážim. vždy si našli čas na odpoveď a to mi dodávalo istotu, že ku lurzu pristupujú naozaj zodpovedne. oceňujem tiež pomer ceny a obsahu kurzu,bol to extrémne dobry pomer 😊 ešte raz veľká vďaka. 

Aneta Kubranská

Chcete to zažít na vlastní kůži a posunout svou praxi?   


Kurz Proplujeme byl jednou z nejlepších investic v životě. Neskutečně si cením obrovského know-how, které Barbara s Lenkou s námi sdílely. Díky nim se vyhnu alespoň některým přešlapům a omylů, které všechny začátky obnášejí. Kurz rozhodně ušetřil ohromné množství času, energie i peněz zkoušením všeho možného i nemožného. Kurz je neskutečně komplexní a najdete tam vše, co potřebuje člověk pro rozjezd vlastní praxe a ještě kupu věcí navíc. To vše podáno velmi srozumitelně, lidsky a s nadhledem. 

Iva Riederová

www.mentalnitrenink.cz


Kurz jednoznačně doporučuji. Ještě jsem se nesetkala s tak podrobně rozpracovanými tématy, mám dojem, že náplň kurzu byla promyšlena do posledního detailu. Navíc nejde jen po přízemních tématech, pro která jsem se do kurzu přihlásila, ale přináší nakonec mnohem hlubší poznání toho, kým jako terapeut jsem a jak konkrétně chci pracovat. 

Šárka NajmanováKurz "Proplujme spolu" považuji za jednu ze svých nejlepších životních investic, která se mi již teď ještě před jeho dokončením začíná bohatě vyplácet. Takto po všech stránkách "vyšperkovaného" kurzu jsem se ještě neúčastnila a to jsem již zkušený matador všech možných seberozvojových a motivačních kurzů. Na první pohled je vidět, že je kurz vytvořený s obrovskou erudicí, profesionalitou, láskou a řekla bych i že s noblesou obou lektorek. Na české poměry skutečně vzácné. Díky kurzu jsem si vytvořila vizi, o které vím, že ponese mou terapeutickou praxi desítky let, věřím sama sobě jako terapeutce i jako podnikatelce. Vycizelovala jsem si svou niche, vím, v čem jsem na "terapeutickém trhu" jedinečná a v čem spočívá hodnota mé práce. Podpořila jsem se ještě více v sebepéči a vím, že pokud pečuji o duševní zdraví druhého člověka, potřebuji mít nejprve dobře postaráno o sebe. Za nádhernou synergii považuji, že jsem v době kurzu úspěšně završila komplexní psychoterapeutické vzdělání. 

Mgr. Lada Šůláková

https://ladeni-duse.mozello.cz/


Tento kurs mi připomněl všechno to, co se učím v kurzu krizové intervence - všechny své nejistoty, strachy, obavy a neznalosti, které otevření praxe přináší, provází a obnáší..., nenesu na svých bedrech sama, ale je tu někdo, kdo mi pomůže nejen ujasnit si mé potřeby, možnosti a dary, ale projde se mnou i všemi úskalími a v neposlední řadě mi ukáže, že takových Bludných Holanďanů je víc a že si vlastně tímto sou-bytím a sdílením můžeme vzájemně velmi pomoci... Nebo jinak: jako když se z dítěte plného představ a ideálů stává dospělý člověk zodpovědný za svůj život a své místo v něm. 

Marcela Boštíková

www.marcelabostikova.cz


Vše, co jste potřebovali vědět pro pohodový provoz své terapeutické praxe, ale báli jste se na to jen pomyslet. 

KristýnaKurz ráda doporučuji, myslím, že je jediný svého druhu - fajn pokračování výcviku, kde člověk dostane know-how na terapeutický přístup, kurz pomáhá naučit se jak toto terapeutické know-how "prodat". Barbara a Lenka to navíc umí citlivě a jsou opravdu přátelské, takže vám během kurzu bude příjemně. Jestli zvažujete cenu - osobně si myslím, že jsem z kurzu dostala víc, než jsem zaplatila:).

Magdalena


Jsem moc vděčná za to, že jsem mohla být na palubě s podpůrnou posádkou s velmi zkušenými kormidelnicemi Lenkou a Barbarou. Informace z kurzu mám uschované jako poklad a věřím, že se k nim budu vracet pořád, na své soukromé plavbě. Už bez laskavé a rychle podané podpory kormidelnic. Ale budu na ní vzpomínat a vracet se do skupiny, kde zůstanou další důležité postřehy, odkazy a zamyšlení, diskuze. Informace z kurzu jsou praktické a velmi detailně propracované. Oceňuji ale i sdílené zkušenosti lektorek a pak i ostatních. Facebooková skupina pro mě byla velmi užitečným živým zdrojem inspirace. Díky moderování Lenky a Barbary velmi bezpečným prostorem ke sdílení. O kurzu jsem často mluvila s jinými lidmi, takže jej doporučuji už od vyplutí. Je to nejlepší investice s investicí do výcviku, kterou jsem pro sebe udělala. Děkuji za možnost být součástí první plavby! 

Mgr. Tea VísnerováKurz velmi doporučuju všem, kteří uvažují o soukromé praxi (terapie, koučování, ...), potřebují si ujasnit jak informace, tak vnitřní otázky. Na vše je myšleno. Kurz je velkolepý, pro mě má hodnotu několikanásobně vyšší, než doopravdy stál. Barbara s Lenkou zpracovaly úžasné materiály i pracovní listy, provází kurzem podpůrně, jsou k dispozici, vše je profesionální a pečlivěji připravený kurz by člověk těžko hledal. Moc mně vyhovovala kombinace facebookové skupiny a online setkání. Vyšetřete si na kurz dostatek času, je nadupaný a může vás posunout o mílové kroky vpřed ;-)

Táňa MančíkováVrelo kurz odporúčam každému, kto čo len trochu uvažuje aj o súkromnej verzii praxe - hoci na malý úväzok. Dostanete odpovede aj na otázky, ktoré ste si zatiaľ možno ani nepoložili, ale časom by sa na ceste zrejme ukázali. Kvalitná práca lektoriek - obsahom, formou, aj ľudskou podporou a maximálnou ochotou byť kedykoľvek a v čomkoľvek k dispozícii. Veľmi kvalitné, ľudské, podporné. Prekonalo to všetky moje očakávania, úprimne. Vďaka!

Karolína (Slovensko)

https://karolinatobiasova.sk/


Kurz mne posunul od vágní myšlenky "zařídím si živnostenský list a zkusím si otevřít vlastní praxi", k hlubším mnohem reálnějším úvahám. Nejenom o praxi, ale i o tom, jak vůbec a s kým chci pracovat. Kurz je velmi komplexní. Ocenila jsem spoustu podnětů a materialů, ke kterým se budu dlouho vracet. Mám jich plný šanon. Co mne nadchlo velice je opravdu pocit jakéhosi doprovázení na tom ponoru do hloubky, byla to "společná plavba". Moc díky. A moc doporučuji. 

Helena Janíková


Tento kurz by se měl zařadit do přednášek na VŠ. Ujasnil mi jak mé osobní cíle a motivy a zároveň poskytl jasná praktická doporučení, na co se v začátcích zaměřit. Barbara i Lenka jsou velmi citlivými a podporujícími průvodci. 

Lucie B.


Každá nová cesta s sebou nutně přináší nejistotu, bloudění a objevování slepých cest. Důležité však je se úplně neztratit a mít svůj kompas, který nám znovu ukáže směr. Já jsem ho získal a "popoplul" na své cestě dál.

HonzaKurz byl nadupaný informacemi, které nám mnohdy na výcviku či ve škole nikdo neřekl. Dočetla jsem se spoustu praktických informací, které budu nadále využívat a vracet se k nim. Kurz mě po rodičovské dovolené posunul, že teď vím, s kým a jak chci pracovat. Propojil mě s milými lidmi, se kterými bych nadále zůstala ráda v kontaktu. Investice do podobného kurzu se velmi vyplatila a já za jeho vytvoření moc děkuji. 

Petra Vlachová

www.petravlachova.com


Kurz byl velmi přínosný a obohacující. Barbara i Lenka vynaložily obrovské úsilí do detailně propracovaných materiálů, v online skupinách i facebookové skupině působily vždy podpůrně, profesionálně, velice ochotně. Kurz bych doporučila každému, kdo chce začít se soukromou praxí, ale neví si rady s některými praktickými věcmi, nebo se jednoduše necítí dostatečně podpořený na to, aby začal. Barbara s Lenkou, ale i jimi vytvořená komunita mi dodala potřebnou sílu a odvahu začít. Děkuji. :-)

Eva


...Už několik dní mám možnost pracovat na své "firmě" a nutno říct, že s vaším notným přispěním - ta neustálá a pravidelná "masáž" toho, co chci, jak chci, proč to chci a jak to mám udělat... je nesmírně inspirující a motivující a přála bych si v tom setrvat co nejdéle resp. tak dlouho, dokud konečně nebudu mít dost sil a odvahy vyplout z toho teplého a vlídného bezpečného pobřeží na hlubokou vodu, však s vědomím, že umím plavat, vím, kam plavu a kde si mohu odpočinout... Asi mě zrovna osvítilo přihlásit se nebo Duch svatý šel kolem, každopádně jsem za něj nesmírně vděčná... Díky!


Kurz mi pomohl ujasnit si moje cíle a očekávání od mé praxe. Velmi oceňuji zpracování kurzu, pravidelné zasílání témat spolu s pracovními listy. Vše bylo perfektně připravené a dalo mi to návod, jak si založit a začít se svou praxí. 

Kristýna


V rámci projevování vděčnosti chci říct, že moc děkuji za tento kurz a za všechny doposavadní materiály. Cítím z nich, že na jejich přípravu bylo vynaloženo opravdu hodně energie dvou žen. Pozitivní energie. Že se tomu někdo opravdu skutečně věnoval naplno. A přiznám se, že to je něco co mě na tom baví a nabíjí zároveň. Tento kurz je pro mě osobně v tomto crazy roce takový maják, vzpruha. Něco, čemu se konečně opravdu věnuju jak to říct....sama za sebe. Nebo pro sebe. A tím i pro druhé. Moc díky za aktuální téma Mindsetu - vize jsem zvládla levou zadní, protože vím, co chci, vím to už dlouho atd...ale ty konkrétní bloky a kroky jak je odstranit, to je to, co vnímám, že teď nesmírně potřebuju. I když popravdě mi ne všechna cvičení jsou příjemná - je to citlivé... Každopádně díky moc. Vnímám přínos.


Tento kurz byl pro mě bezpečným přístavem, který mi dodával nevyčíslitelnou podporu při začátcích mé praxe. Nedovedu si představit, že bych na to všechno byla sama. Člověk má na začátku velký strach a tyto nejistoty jsem měla v průběhu kurzu kde sdílet, bylo o mě dobře postaráno. Získala jsem síť kontaktů na další kolegy. Informace byly úplné a když mě zajímalo něco konkrétního, bylo mi to zodpovězeno. Děkuji moc za všechno!

Iveta KaplanováKurz byl jedním slovem skvělý. Rozhodně přináší možnost se zamyslet nad tím, kam směřujete se svou praxí, co od praxe chcete, co vám pomáhá a co vás brzdí, poté se věnuje velmi praktickým věcem ohledně zakládání živnosti, webu, marketingu až po kontakt s klientem. Je to takový balíček, který doporučuji každému, kdo začíná se soukromou praxí či s ní začal a potřebuje se ukotvit. Nejhodnotnější, co si z kurzu odnáším, je znalost rámce, ve kterém se nyní pohybuju a možností, které mám. Velmi ke kurzu doporučuju individuální konzultaci s Barbarou nebo Lenkou. Já jsem si tak v osobním setkání více propojila souvislosti a začala budovat praxi tak, jakou si jí přeju. Navíc Lenka a Barbara vytvořily bezpečné prostředí ke sdílení nejen úspěchů, ale i obav a chyb, čehož si velmi vážím. 

Martina VávrováKurz byl pro mě neuvěřitelně komplexní od všech formalit, které bych kdovíjak dlouho dohledávala a ztratila nad tím čas i své nadšení do podnikání. Přes podporu kolegů, kontakty a hlavně spousta inspirace, jak se dá pracovat, za jakých podmínek. Důležité pro mě osobně bylo i nalezení osobních představ, cílů, ale třeba i cenotvorba, kterou jsem v sobě řešila dlouho. To vše místo, aby ubíralo energii, tak ji díky kurzu dává k uskutečnění vlastní soukromé praxe.

Kateřina StibalováKurz "Proplujme tím spolu" byl pro mě nejlepší investice na začátku mé vlastní plavby "ve vodách soukromé praxe". Kurz byl protkán informacemi, zkušenostmi a inspiracemi. Vše bylo velmi precizně a kvalitně zpracováno, strukturováno, vše postupně na sebe navazovalo a mělo smysl. V kurzu nechyběla lidská i profesní podpora. Měla jsem pocit, že měkce pluji za velké podpory od majáku k majáku. Celý kurz byl velmi cenný pro mě ve své komplexnosti, šíři i hloubce. Zbylo mi ještě pár lekcí k dodělání, mám vše uloženo a k dispozici a postupně se tím propracovávám, tak jak potřebuji. A i to je pro mě v každé chvíli podpůrné, že vím, kam se mám obrátit a z čeho čerpat. Velmi důležitá součást kurzu byla také i FB skupinka a Zoom setkání. Komunikace byla oživující, inspirující a lidská. Mohli jsme sdílet své objevy, pochyby, potřeby i radosti z naší práce v kurzu. Už teď cítím velkou vděčnost za to, co jsem se naučila, čeho jsem se dotkla v sobě během kurzu. Za to, co mě posouvá stále dál ke své vlastní plavbě. Ještě svou loď na svou plavbu dolaďuji. Ale až budu stát na břehu moře a budu odvazovat svou dobře připravenou loď před první plavbou na širé moře, poděkuji i vám, že jsem na své kormidlování dobře připravena. Budu také vědět, že na širém moři nejsem sama. Že je nás tam více. Že všichni jsme jedineční a potřební. Že se můžeme potkávat a inspirovat se navzájem během našich plaveb. A třeba můžeme plout i chvíli spolu. Děkuji, děkuji moc za vše, co jsem díky kurzu poznala a naučila se. A také děkuji za všechny vnitřní doteky, díky kterým se mi daří stavět loď přesně takovou, jakou já potřebuji a jaká bude přesně pro mě a tím i ta nejlepší pro mé klienty.

Kateřina BurešováSkvělý kurz, který mi pomohl odrazit se, víc si věřit a dát své praxi více prostoru. Kurz mě určitě posunul blíž k tomu, abych byla svým klientům lepším terapeutem a sobě zároveň laskavějším šéfem. Kurz mi hodně pomohl posunout se v organizaci času, ve které jsem dost plavala a vyčerpávalo mě to. Pomohl mi ujasnit si priority a pak šlo najednou lépe i to, na čem jsem byla dlouho "zaseklá" a nemohla jsem se hnout z místa. A co je velkým benefitem je pocit, že v tom nejsem sama, protože se v kurzu vytvořila báječná skupina, plná přátelské a podpůrné atmosféry. A za to moc děkuji lektorkám i dalším spoluplujícím! 

A jak hodnotí kurz účastníci po půl roce až dvou letech? 

Kam se posunuli a jak vidí přínos kurzu s odstupem? 

Kateřina Burešová

https://www.buresovakaterina.cz

"Když se ohlédnu zpět přijde mi, že jsem s vámi ušla dlouhou a pro mě velmi důležitou cestu. Kurz " Proplujme" byl ohromná podpora, vzpruha a návod, jak opravdu uvést do života něco, co ze začátku nemělo ani jasné kontury. Největší posun je to, že jsem opravdu svou praxi již otevřela! Vytvořila jsem si sama i své webovky (www.buresovakaterina.cz) a těším se z krásné práce. Začala jsem spolupracovat i s dalšími kolegy v okolí a vzájemně se podporujeme. Je pro mě důležité dělat v životě věci v souladu se sebou, opravdově a svobodně. A tak jsem i proplouvala vaším kurzem a na své cestě ke své praxi, protože i tyto hodnoty váš kurz nesl. Velmi cenná byla vzájemná podpora a inspirace ve skupině. Vaše zkušenosti a chuť je sdílet s námi a posílat to "vaše" dál. A jistě také i preciznost s jakou byly zpracovány všechny kapitoly kurzu, které jsem všechny potřebovala a zužitkovala! Kurz mě provedl pojmenováním si vizí a zmapováním si mých přesvědčení, které mě posouvají na mé cestě dál nebo naopak. Velmi přínosné byly pro mě i části s ryze praktickými kroky, které jsem užila na úřadech a v legislativě. Krásně, podpůrně a smysluplně mi s vámi bylo! Mockrát děkuji! Všechny konzultace s vámi byly třešinkou a důležitou tečkou kurzu! Těším se na setkání, které jistě ještě nějaké bude! "

Kateřina

Kurz mi hlavně dodal odvahu, kterou rozhodně podpořili informace, které jste nám poskytly. Kdykoliv řeším něco ohledně praxe, vracím se k vašim materiálům a hledám, jestli nenajdu něco, co by mi pomohlo (a většinou ano). Krátce po kurzu jsem ocenila především ty praktické info (marketing, cenotvorbu apod.). Teď se mi ale stalo, že jsem se vrátila zpátky ke své vizi a musím říct, že mi to velmi pomohlo. Čekám druhé dítě a posledních pár týdnů jsem nevrlá, nesvá, unavená ... nevěděla jsem, čím to je, byla jsem z toho dost zmatená. Potom jsem měla chvíli, dělala jsem si pořádek v materiálech, a našla jsem notýsek, který jsem si koupila přímo pro účely kurzu (to oceňuji velmi - zakotvení nějakým předmětem). Pročetla jsem si svou vizi a uvědomila jsem si, jak je má práce pro mě ohromně důležitá a že poslední týdny o ni postupně přicházím tím, že práci s klienty ukončuji. Byl to významný AHA moment a od té doby se na své "stavy" dívám laskavěji. Teď mě čeká intenzivní péče o mého druhého potomka a spolupráce s aplikací Mindwell, na kterou se velmi těším. Počítám, že na jaře začnu opět prolistovávat vaše materiály a oprašovat své představy o vlastní praxi - je skvělé, že díky vašim cvičením mám na čem stavět a nebudu se v tom snad tolik plácat. Takže za mě, bylo určitě užitečné všechna cvičení skutečně vyplňovat a zpracovávat na papír. V danou chvíli, se mi nikdy nechtělo, ale překonala jsem se a teď jsem za to rozhodně vděčná!
Děkuji Vám, že tento kurz pořádáte, těžím z něj pravidelně do teď.

Jana Feyrerová

www.janafeyrerova.cz

Když se teď ohlédnete za svou stávající cestou za soukromou praxí, kde jste teď?

Vlastně na začátku:-). Začínám od října (takže po roce od vstoupení do kurzu), ale jsem strašně ráda, že mám na čem stavět.

Jak hodnotíte přínos kurzu s odstupem roku a půl od jeho skončení? Co byste teď vypíchli? V čem vám byl nejvíce přínosný?

Kurz byl skvělý, praktický a užitečný. Byl spojením toho, co potřebuji vědět jako terapeut o sobě, jak nastavit fungování ve vztahu ke klientům a navenek (úřady, instituce, kolegové), takže pro mě takové "3v1". Teď - skoro po roce od začátku - ho sama projíždím znovu, protože už přišel čas, kdy se budu pouštět do soukromé praxe a jsem vážně vděčná, že mám všechny potřebné informace pohromadě.

Barbora 

Kurz Proplujme jsem skončila v lednu a v lednu také zahájila živnost. Pro mne obrovská změna z nuly, kdy jsem se léta odhodlávala začít podnikat k bodu, kde jsem teď. Mám krásnou kancelář, se skvělými kolegyněmi. Naplněnou kapacitu a práce v soukromé praxi mě obrovsky baví. Plní se mi sny vážně. Úžasný je zážitek, oproti zaměstnaneckému poměru, mít svůj pracovní život ve svých rukách a ještě k tomu být opravdu dobře zaplacená.
Kurz stále oceňuji jako celek. Skvěle poskládaný. Stále z něj čerpám. Na počátku pro mne byly nejvýznamnější praktické informace, co kde zařídit a vytváření vize, ke které se vracím. Nejdůležitější pro mne byla podpora od vás a na fcb skupině, která mi dodávala odvahu a umožnila mi opřít se o své zdroje. V průběhu letošního roku jsem často čerpala z praktických informací o prvním kontaktu s klientem, nakonec jsem si vytvořila písemný kontrakt, sérii různých připravených mailů atd. Byl to velký zdroj inspirace.
Teď po 8 měsících podnikání bych se ráda vrátila k materiálům a prošla si lekce o organizaci práce a zaměřila se na udržitelnost.
Přeji vše dobré oběma v dalším běhu kurzu i v životě. Opravdu s velkou vděčností na vás obě vzpomínám.  

Petra Vlachová

https://www.petravlachova.com

"Kdybych teď nebyla doma s malým miminkem, tak bych pokračovala se svou rozjetou praxí dál. V lednu jsem spustila webovky a po 3 týdnech se mi objevila klientka. Měla jsem s ní 10 setkání a nyní se spolu budeme do terapie pomalu vracet. Do toho jsem začala během těhotenství navštěvovat skupinové supervize pro ukončení kompletního pst vzdělání. Takže jsem díky vám udělala spousta důležitých kroků. Přínos kurzu vidím hlavně v množství informací, pošťouchnutí k tomu, abych se zamyslela, co chci a šla si za tím. Seznámila jsem se skupinou lidí stejně naladěných.... Obrovsky jste mi pomohly a doufám, že se vám bude i nadále dobře dařit!"


Karolína, Slovensko


"Jak se vám daří nyní ve vaší praxi? Aktuálne mám asi od polovice apríla úplne plno.. áno, mám na súkromných klientov vyhradený len pondelok (ostatné dni som na ambulancii), ale je to vec a veľký skok.

Jak hodnotíte přínos kurzu teď, po půl roce od jeho ukončení? Témy minsetu, už sa opakujem, boli najviac.. ale aj praktické veci. Veľa som si vedela domyslieť a nejako "sedliackym rozumom" išla, ale kopec vecí nie. Bez kurzu by som sa možno stále niekde v kúte klepala, že stále neviem dosť, a že veď nemôžem, nie som klinik, nie som psychoterapeut (dľa legislatívy u nás..). Vlastne ma to veľmi podporilo a nakoplo,.. boli momenty, keď som až zúrila, do čoho všetkého sa musím púšťať, ale vďaka kurz som mala "šajn", ako a čo. Dalo to nejaký rámec, záchytné body -a teda vlastne aj pocit bezpečia akoby.. yo a tiež mi to otvorilo oči, že je milión spôsobov, ako sa dá terapia ponúkať/robiť, že to môže byť farebnejšie.. O mnoho farebnejšie (ako som si myslela.. )

Ladies, ďakujem Vám ešte raz - až teraz to začínam fakt vidieť, o čom to bolo a že to fakt pomohlo..."


Kateřina 

Využila jsem nedělní volný čas a vrátila se k některým svým poznámkám a plánům z kurzu a ohlédla se, jak jsem postoupila. Díky za tohle nakopnutí, protože jsem zjistila, že jsem se opravdu posunula a spousta mých plánů se mi začíná naplňovat! Nějak samovolně vzniklo, že mi často chodí děti jako klienti , díky tomu jsem se rozhodla ještě dovzdělat a přihlásila se na kurz herní terapie. Současně se mi nyní rozšiřuje klientela díky osobním doporučení - ano, musím vám dám za pravdu, že vydržet 2 roky je dobrá volba . Díky kurzu jsem si dokázala spoustu věcí srovnat - lépe zvládám přijímat a nastavovat platby, lépe plánovat čas, celkově se mám víc "o co opřít" - a to i díky vzájemnému sdílení během kurzu, kde jsem vždycky zjistila, že nás většina řeší to podobné a bylo fajn to společně sdílet a hledat způsoby, jak to zvládnout co nejlépe. Díky tomu, že jsem si v kurzu srovnala, co a jak, jakým směrem se dát, co vlastně chci, se mi, myslím, daří daleko lépe a efektivněji dělat svou práci. Nemám už jako na začátku obavu někoho odmítnout, vybrat si, s kým si sedneme, také již myslím i na sebe a nevyhovím za každou cenu klientovi (např. s termínem, který se mi úplně nehodí) - a ejhle ono to funguje i tak a nakonec vlastně většinou ještě lépe. Tohle asi považuju za asi největší přínos kurzu, to, že si mohu dovolit udělat věci podle sebe, to jsem dříve nebyla schopna a tím, že jste nám opakovaly, že máme myslet také na sebe, jsem se nějak odbřemenila a zjistila, že pro všechny strany je lepší, pokud i já mám své hranice. Co se ještě nepodařilo, je zajistit vhodné prostory, které bych si mohla přizpůsobit. Stále si půjčuju kancelář, která mi úplně nevyhovuje a kde často ještě kolegyně rychle před mou konzultací dokončuje nějakou svou práci - je to pro mě nepříjemný pocit. Kroky v této situaci už byly podniknuty, organizace, pod kterou pracuji, se snažila v rámci projektu zažádat o rekonstrukci stávajících prostor, bohužel neúspěšně... Ale tak nemůže vyjít vše hned, že? A já pevně doufám, že se brzy najde řešení . Ještě jednou moc děkuju za kurz, ale také za toto ohlédnutí, díky kterému si uvědomuju, že jdu cestou, kterou jsem chtěla. A že můžu nahlédnout kdykoli (hlavně v období svých pochybností) do materiálů z kurzu a najdu tam zase "tu mapu", podle které se mohu zorientovat na své profesní cestě. Případně si přetvořit "svou trasu" (vizi, hodnoty, směřování...) podle aktuální situace. 

Zuzana, Slovensko

Na kurz spomínam s láskou, úctou, obdivom a nostalgiou... Je obdivhodné, ako ste dokázali kurz vyskladať - ideovo, koncepčne, odborne, podporou, špeficky na tému. Má nezameniteľnú atmosféru a je to plne bezpečný a akceptujúci podporný priestor. Klobúk dolu pred materiálmi, veľmi mi pomohli a pomáju doteraz, išla som podľa nich ako podľa návodu a ani si neviem predstaviť výťažnosť kurzu pre české prostredie - kde psychoterapia a diagnostika je legitímna živnosť. Pre mňa bol teda prínosný komplexne - odborne, formou, atmosférou, prijatím, benefitmi.

Veľmi sa mi páčil aj prológ do kurzu, tj. emailová miniséria a výzva Čistý stôl. Aj epilóg, tj niečo pokračujúce kontinuitné po skončení kurzu a to možnosť mať individuálne konzultácie alebo novo vytvorená FB skupina kurzistov po Proplujme...

Veľká vďaka ešte raz za všetko, bolo mi cťou a potešením kurz absolvovať, išla by som ešte raz:)