PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘEME 1.5.2024.

Nejčastější otázky

Záleží nám na tom, aby byl kurz pro vás opravdu užitečný. Připravily jsme proto odpovědi na otázky, na které se nás nejčastěji ptáte. Pokud zde vaši otázku nenajdete, bez váhání nám napište či zavolejte a probereme vaši jedinečnou situaci individuálně.

Můžu se zůčastnit, když ještě nemám hotový výcvik? 

Určitě. Kurz bude užitečný těm, kteří o vlastní praxi uvažují, jsou ve fázi její přípravy nebo praxi před nedávnem zahájili. Pomůže vám nastavit si podnikání podle vašich představ, zkušeností a potřeb, v souladu s životní a pracovní etapou, ve které se nacházíte. Někdo již dlouho pracuje s klienty v zaměstnání a chce přejít na volnou nohu, někdo se v průběhu výcviku rozhodl zahájit vlastní praxi, někdo potřebuje práci s klienty pro dokončení výcviku. A někdo jiný má dva klienty po práci a rád by praxi rozšířil. Pokud spadáte do některé z těchto skupin, věříme, že z našeho kurzu můžete výrazně profitovat. Tvořily jsme jej přesně pro vás. 

Nevadí, že ještě nepracuji s klienty? 

Nevadí. Obsahem kurzu je příprava na podnikání a nastavení soukromé praxe, nejde o supervizi vaší terapeutické práce s klienty. K tomu slouží výcvik a supervize. Po absolvování kurzu budete lépe připraveni pro budování vlastní praxe s klienty, budete vědět, co vás čeká za formality, jak přemýšlet o financích a cenách, jak promovat své služby nebo si organizovat čas a spoustu dalších praktičností. Nebudete muset řešit tyto věci "za pochodu" a prošlapávat slepé cesty. 

Kolik času mi kurz zabere?

Každý týden dostanete obvykle 3 emaily s materiály k prostudování a cvičeními. Záleží na vás, kolik času jim budete věnovat a kdy. Někomu může zabrat kurz hodinu týdně, někomu tři, podle toho, jak moc do hloubky půjdete. K materiálům i cvičením se můžete vracet průběžně, ale pro maximální profit z kurzu doporučujeme si na něj vyhradit alespoň 2 hodiny týdně. Po celou dobu kurzu máte k dispozici naši mentoringovou podporu a podporu ostatních účastníků v uzavřené FB skupině a na 4 online setkáních, které považujeme za důležitou součást společného rozvoje. Je opět na vás, jak moc se v nich budete angažovat. Čím víc do kurzu ze sebe vložíte, tím více si z něj odnesete - zároveň uděláme všechno pro to, aby byl kurz podpůrným prostorem, nikoliv zdrojem stresu. Velmi dobře chápeme (a nabádáme k tomu i v našem kurzu), že hlídání vlastních hranic je důležité.

Nemám s tímto typem online kurzu zkušenost - zvládnu to? 

Technická stránka kurzu je velmi jednoduchá, nevyžaduje si žádné speciální dovednosti. Online kurzy obecně si vyžadují specifický způsob studia a více vlastní aktivity a organizovanosti, jinak jsou ale plnohodnotnou formou rozvoje, která má také mnoho jedinečných výhod (dostupnost odkudkoli, pracujete ve svém vlastním tempu a čase, který si zvolíte, máte téměř nepřetržitě dostupnou podporu ve FB skupině apod.). My se budeme snažit vám pro vaše učení vytvořit co nejlepší podmínky - i proto doplňujeme kurz podpůrnou FB skupinou a živými online setkáními. 

Co když nebudu kurz stíhat?

Máme plné pochopení, že někdy přijde náročný týden a času je méně. Témata na sebe v průběhu týdne navazují, stejně jako témata jednotlivých lekcí. Nejsou však na sobě závislá, můžete se jim věnovat i na přeskáčku. V každé lekci je označeno to nejdůležitější, co postačí pro základní orientaci v tématu. V týdnech, kdy budete mít kapacitu menší, vám doporučujeme přečíst si emaily a zapsat si myšlenky, které vás k jejich tématu napadají. Tato "minimalistická varianta" vám zajistí, že neztratíte kontinuitu a budete v obraze, co se v kurzu děje. K časově náročnějším cvičením se vrátíte hned, jak vám to podmínky dovolí. Po 4. týdnu emailové části bude týdenní pauza, kdy bude prostor se k zameškaným lekcím vrátit. Stejně tak na závěr kurzu - ještě 14 dnů po skončení mailové série vám budeme k dispozici ve FB skupině, aby byl prostor vše dobře uzavřít, teprve pak se definitivně rozloučíme. Všechny materiály vám zůstávají i po skončení kurzu a stejně tak přístup do FB skupiny. 

Má pro mne kurz smysl, když chystám praxi na Slovensku (v jiné zemi)? 

Máme radost, že se o nás ví i za hranicemi. Kurz je připravený jako informační, motivační a kolegiální podpora pro psychology a terapeuty. Obsahuje řadu informací nezávislých na zemi podnikání (vlastní vize, budování dobrého jména, management klientů, udržitelnost atd.). Bude zohledňovat legislativu platnou v ČR (živnostenské oprávnění, EET, finance) a další možnosti dostupné v ČR (např. rozvoj). V odborných věcech vycházíme ze standardů Evropské asociace pro psychoterapii. Rády kolegy a kolegyně z jiných zemí v kurzu uvítáme, jen prosím vezměte na vědomí, že nepokrýváme specifika jiných zemí. 

Kolik bude účastníků? 

Chceme, aby naše podpora byla co nejnízkoprahovější a kurz byl dostupný všem, kdo o něj stojí. Proto jsme zvolili online formu a proto nelimitujeme počet účastníků. Zároveň máme zkušenost, že kolegiální podpora je velmi ceněnou a funkční součástí a větší skupina zaručuje větší rozmanitost i více inspirace. Dle zkušenosti z minulých běhů očekáváme, že se počet kurzistů bude pohybovat kolem 50.  

Bude ze zoomových setkání záznam?

Neplánujeme to. Důraz v setkáních bude na společnou práci "teď a tady", ale důležité výstupy se budeme snažit reflektovat i ve FB skupině. Nahrávat budeme pouze bonusový webinář s našimi hosty (psychiatričkou a klinickou psycholožkou), který bude všem k dispozici.

Jak je to s tím workshopem tvorby Vision boardu?

Formulaci vize považujeme za důležitý první krok (nejen) při budování praxe. V lednu 2023 (8.1. 17:00-20:00 hod.) organizujeme online 3hodinový workshop tvorby vision boardu, na kterém vás krok za krokem provedeme formulací své vize a jejím zhmotněním do podoby vision boardu. Workshop je bezplatný a otevřený všem psycholožkám a psychologům,  terapeutkám a terapeutům tzn. nejen účastníkům Proplujme, můžete proto na něj pozvat i své kolegyně a kolegy. Pokud se workshopu nezúčastníte, dostanete od nás pracovní list s podrobnými instrukcemi a vision board si vytvoříte v čase, který vám bude vyhovovat. 

...a možná najdete svou odpověď v referencích našich absolventů...